Гранітні кар’єри Коростишева

Це Житомирщина. Регіон, найбагатший на унікальний камінь. Всіх кольорів веселки, за своїми фізико-хімічними властивостями, вони найнадійніші в світі. Ще чверть століття тому в області було всього 25 кар’єрів з видобутку граніту, нині копалень майже 200.

Більшість людей знають Коростишів через гранітні кар’єри, де колись добували граніт, а зараз відпочивають туристи. Кар’єри розташовуються на відстані у 1.5 км одне від одного. Той, що по правій стороні від дороги, називають Коростишівським кар’єром, інший – каньйоном. Хоча і той, і той є затопленими кар’єрами.
Колись у кар’єрах видобували лабродарит, габро та сірий граніт. Виробництво каменю на кар’єрі під Коростишевом почалось у 1890 році. За сто років кар’єр був одним з найбільших підприємств міста, на базі якого був с  творений гранітний завод. Після розпаду СРСР виробництво зупинилося, а кар’єр був затоплений.

В наш час Коростишів є одним із головних центрів гранітодобувної промисловості України. В місті навіть замість каміння на дорогах використовують граніт.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху