Методи обробки граніту

Спочатку граніт відправляють на очищення: можна здійснити його за допомогою спеціальних кислот або піскоструменю. Іноді ці методи поєднуються.

Полірування і шліфування – специфічна обробка, головна мета якої – досягнення максимально гладкої поверхні гірської породи. Виконуються ці процедури за допомогою алмазного інструменту, спеціально створеного для обробки каменю.
Шліфування дозволяє зберегти шорсткість поверхні, а також натуральний вигляд каменю. На ньому зберігаються сліди абразиву. Лощення шліфувальними колами з напиленням дозволяє зробити камінь матовим і гладким, не залишаючи жодних відбитків.
В результаті полірування поверхня граніту стає дзеркально-гладкою. Застосовуються ті ж шліфувальні круги з напиленням, тканинні або повстяні диски. Такий спосіб дозволяє зробити колір каменю яскравішим, а малюнок більш вираженим.

Для бучардування використовують шліфувальні машини, також круги з особливими барабанами на зовнішній стороні. Вони знімають верхній шар граніту та роблять його схожим на асфальт. Така обробка дозволяє отримати шорстку, рельєфну поверхню каменю.

При термообробці поверхня граніту стає шорсткою, а з його структури випалюється частина мінералів. Для термообробки використовуються пальники, в яких міститься суміш кисню з бутаном і пропаном. Завдяки їй рельєф отримує глибокі перепади, а колір плити тьмяніє. Насправді за допомогою термообробки можна позбутися більшості дефектів, ковзання та захистити камінь від негативного зовнішнього впливу.

Піско і дробостр – обробка кам’яних поверхонь для створення дрібної або крупної шорсткості. Технологія полягає в тому, що на матеріал впливає спрямований струмінь повітря під тиском, з елементами абразиву дрібної або більшої фракції. В основному застосування цієї техніки поширено в оформленні підлогових і інших поверхонь для створення нековзних ділянок.

Колота обробка – спеціальна методика, що дозволяє надати нової кам’яної поверхні монументальної природності за допомогою створення відколів у вигляді природних ушкоджень, що з’являються на кам’яних поверхнях під багатовіковим впливом опадів.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху